Probiyotikler Diyabeti Engelliyor

Bağırsaklarınızda bulunan faydalı bakterilerin Şeker hastalığını (Diabetes Mellitus, Diyabet) engellediğini biliyor muydunuz? Şeker hastalığı (Diabetes Mellitus, Diyabet hastalığı), çağımızın en önemli sağlık problemlerinden birisi haline geldi. Her geçen gün Şeker Hastalığına (Diabetes Mellitus, Diyabet) yakalananların sayısı artıyor. 

01 Eylül 2014

Brokoli Kansere Karşı

Johns Hopkins Üniversitesi’nden bilim adamları 1992 yılında Brokoli’nin içeriğinde bulunan “Sulforaphane” maddesinin anti-kanserojen özelliklerini keşfettiler. Yapılan çalışmalarda, brokolinin bağışıklık sistemimizin kanserlerle mücadele eden “Detoxifikasyon Enzimlerini” uyardığı ve bu yolla kansere neden olan mekanizmaları bloke ettiği gösterilmiştir. 

05 Mart 2014

Ömre Ömür Katan Salata

Sadece yediğimiz gıdalara özen gösterip bilinçli tercihler yaparak pek çok sağlık problemini engelleyip, kanserden bile korunabileceğimizin farkında mısınız? Bu blogda, sık sık sağlıklı beslenme alternatiflerine değineceğim ve bununla ilgili pratik önerilerde bulunacağım. Aslında sağlıklı beslenme, zannedildiği kadar zor ve kompleks bir kavram değil, tam tersine, son derece basit, ucuz ve ulaşılabilir gıdalarla sağlıklı beslenebilir...

05 Mart 2014

Soğuk Algınlığında Etkili Tıbbi Bitki Çayları

Kış çayı – Tüm aile için: Ihlamur, Adaçayı, Nane, Kuşburnu, Rezene, Mürver...Her birinden 1 yemek kaşığı konur, kaynar suyla 5 dakika kaynatılır, çay olarak içilir.

05 Mart 2014

Soğuk Algınlığında Etkili Bitkisel Tedaviler

Havalar soğudukça, soğuk algınlığı vakaları da artıyor. Bir kere virüs enfeksiyonlarına yakalandığınız zaman, ne kadar ilaç kullansanız da faydasız. Hani derler ya halk arasında, “ilaçla 7 günde, ilaçsız bir haftada” iyileşiyorsunuz. Evde bir kişi hastalık kapsa, herkese bulaştırıyor. 

05 Mart 2014

Ada Çayı

Soğuk havaların yaşantımızı zorlaştırmaya başladığı şu günlerde, virüslerin neden olduğu Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları da artmaya başladı. Tüm Üst Solunum Yolları Enfeksiyonlarının %60’ından fazlası virüs kaynaklıdır. Bu tür “viral” enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımı hiçbir işe yaramaz ve gereksizdir. 

05 Mart 2014

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: