Diyabet Hakkında Her Şey

Bu yazımı Tip 2 diyabet hakkında bana gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse hastalarım tarafından yöneltilen soruları cevaplamaya ayırdım. Unutmayın, Tip 2 diyabet beslenmenin düzenlenmesi ile tam şifa ile iyileşir.  Sizi ilaçlar değil bilgi korur. 

22 Ağustos 2016

Buğday Oyunları ve Diyabet

Günümüzün en önemli sağlık tehditlerinden biri Tip 2 diyabettir. Eskiden nadir görülen bir hastalık olan tip 2 diyabetin bugün tüm dünyayı tutan bir salgın hastalık halini alması, durumun ne kadar vahim olduğunu anlatmak için yeterli. 

12 Ağustos 2016

Diyabet İyileşir

Yaygın kanaatin aksine Tip 2 diyabet tam şifa ile tedavi edilebilen bir sağlık sorunudur. Ömür boyu diyabet ilacı kullanmak zorunda değilsiniz. Oysa ‘uzmanlar’, diyabet hastalarını önce ilaçlara, ardından da insülin iğnelerine ömür boyu mahkûm etmeyi tercih ediyor. 

09 Ağustos 2016

Buğday Diyabet İlişkisi

Buğdayın kan şekerini bu kadar hızlı yükseltmesinin sebebi glisemik indeksinin yüksek olmasıdır. Glisemik indeks, bir gıdanın kan şekerini yükseltebilme potansiyelidir. Kan şekerini en hızlı yükselten gıda, saf glukozdur. O nedenle glukozun glisemik indeksi 100 kabul edilir ve diğer gıdaların ölçümünde kriter olarak alınır.

10 Eylül 2015

Diyabet Neden Artıyor?

Diyabet insanlığın en önemli sağlık sorunlarından biri haline geldi. Çağımızın vebası desek yeridir! ABD nüfusunun yüzde 20’den fazlası diyabet ve prediyabet hastası. Bizim ülkemizde de durum ABD’den farksız, tam 7 milyonun üzerinde diyabetli var. Diyabet tarihte görülmeyen bir hızla artıyor. 

10 Eylül 2015

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: