Kilo Vermek için Akupunktur 

Batının Geleneksel Çin Tıbbı ile en sıcak kucaklaşmalarından biri hiç kuşkusuz akupunkturdur. Kronik ağrılar, depresyon ya da yüksek tansiyon gibi birçok sağlık sorunu için ciddi yan etkileri olan ilaçlar sunan kimyasal tıpla kıyaslandığında akupunkturun tamamen güvenli olduğu şüphe götürmez bir gerçek. 

02 Haziran 2016

Akupunktur ile Tedavi Edilen Hastalıklar

Dünya Sağlık Örgütü, ilk defa 1978 yılında Filipinler toplantısında Akupunktur ile tedavi edilebilir hastalıkların bir listesini yayımladı. Daha sonra 1994 yılında İtalya Cervia’daki WHO Asamblesinde bu endikasyon listesi genişletilerek kabul edildi.

18 Mayıs 2016

Akupunkturun Etkileri

Akupunktur’un etkilerini anlatan bu yazı, özellikle Tıp Profesyonellerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. 
Lokal Reaksiyon: İğnenin yol açtığı travma ileopioid peptidlerin varlığı ve sentezi İğne etrafında P maddesi, histamine benzer maddeler, bradikinin, serotonin ve proteolitik enzim salınımı...

18 Mayıs 2016

Türkiye'de Akupunktur

Türkiye’de Akupunktur tedavisi uygulayacakların, ilgili kanun gereğince hekim olmaları ve bakanlıkça düzenlenmiş eğitimleri tamamlayarak, “Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası”na sahip olmaları şarttır.
T.C. Sağlık Bakanlığı izni ile açılan eğitim kurslarında veya yurtdışında eğitim aldığını belgeleyen kişilerin aldıkları eğitimlerin uygun olduğu kabul edilenler, gerek görülürse Bakanlıkça, Bilim Komisyonu üyelerinden oluşan

03 Mart 2014

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: