zayıflama hastalığı

Zayıflama

Zayıflama tedavileri, uzun süreli tedavilerdir. Bu nedenle hasta uyumu ve konsantrasyonu gerektirir.

Yılların tecrübesi ile çalışan kliniğimizde, Dr. Ümit Aktaş tarafından geliştirilen bir zayıflama programı uygulanmaktadır.

Zayıflamak için başvuran hastalarımıza, öncelikle bir vücut analizi uygulanır. Bu vücut analizinde, kilo fazlalığının ne kadar olduğu tespit edilir ve gizli obezite olup olmadığına bakılır. Vücutta ödem olup olmaması, metabolizma hızı ve kilo vermeyi etkileyecek diğer faktörler araştırılır. Ardından bir takım kan tahlilleri istenerek kişinin kilo almasına sebep olabilecek herhangi bir sağlık problemi varsa teşhis edilmeye çalışılır.

Tüm bu analizler sonucunda, sizin için en uygun olan zayıflama programını tespit edip planlarız. Bu program, Akupunktur, Ozonterapi ve Bölgesel İncelme tedavilerinden birini veya birkaçını içerebilir. Bu tedavilerin yanında özel diyetiniz yazılır ve size verilir. Sizin için en uygun olan tedavileri belirleyip anlattıktan sonra, tedavi aşamasına geçeriz. Hastalarımızı her aşamada bilgilendirmek, temel çalışma prensibimizdir.

Tedavi aşamasında, hastalarımız her hafta Dr. Ümit Aktaş tarafından takip edilir. Her geldiğinizde vücut analiziniz yapılır, ne kadar kilo verdiğiniz tespit edilir ve genel vücut yapınız analiz edilir. Her hasta için tedavi süresi farklı olacaktır. Kilo fazlalığının miktarı, cinsiyet, yaş gibi pek çok faktör kilo verme sürenizi etkiler.

Sizin için başlangıçta belirlenen tedavi, uygun periyotlarda uygulanır. Bu süreçte strese girmemeniz son derece önemlidir. Kilo verme işi, sizinle doktorunuz arasında bir ortak çalışmayı gerektirir. Sizin göreviniz diyetinizi yapmak ve egzersizi aksatmadan devam ettirmektir. Doktorunuz olarak Dr. Ümit Aktaş’ın görevi ise, sizin tedavi programınızı uygulamak ve sizin kilolarınızı kafaya takmaktır! Kilolarınızı kafaya takmak artık bizim problemimizdir, sizin değil, siz sadece sakin sakin diyetinizi yapmalısınız. Unutmayın, her gün tartıya çıkmak bile strestir, kilo vermenizi etkiler. Kilo verme hızınızı planlamak ve gereken tedavileri uygulamak bizim işimizdir, zaten siz de bunun için geliyorsunuz kliniğimize.

Belirlenen hedef kiloya ulaştıktan sonra işimiz bitmiyor: Tedavi programınızın sonunda sizi koruma tedavisine alıyoruz. 6 ay boyunca, koruma tedavisi için sizi ayda bir çağırıyoruz, haftada bir değil. Koruma döneminde diyet yapmıyorsunuz, ancak sağlıklı beslenmeyi öğretiyoruz size. Ömür boyu diyet yapılmaz, ancak sağlıklı beslenmezseniz, verdiğiniz kiloları geri alabilirsiniz. Nasıl olsa kiloları verdim, bir daha geri almam düşüncesi yanlıştır. Hangi tedaviyle zayıflarsanız zayıflayın, dengeli beslenmezseniz, kiloları geri alabilirsiniz.

6 ay boyunca ayda bir koruma tedavisi uyguladıktan sonra artık kilolarınızı yerleştirdiniz, vücudunuz dengeye oturdu. Fakat yine de her zaman kilo alma riskiniz var. Dengeli beslenmeye devam etmenize rağmen,

– Hamilelik, kürtaj, menopoz gibi hormonal değişiklikler,
– Hastalıklar ve ameliyatlar,
– Kullanılan bazı ilaç ve tedaviler,
– Ani gelişen psikolojik travma ve depresyonlar
– Size tekrar kilo aldırabilir.

Bu riski ortadan kaldırmak için, sizi 6 ayda bir kontrole bekliyoruz. Bu kontrollerde, vücut analizinizi yapıp problem olup olmadığına bakıyoruz. Eğer kilo alımınız var ise hemen müdahale edip, aldıklarınızı verdirip, yenilerini almanızın önüne geçiyoruz. Her şey yolunda gidiyor ve kilolarınızı koruyorsanız, o zaman size kahve ikram edip 6 ay sonra tekrar görüşmek üzere uğurluyoruz.

Şişmanlık, çağımızın hastalığıdır. Sağlığınız için yapacağınız en iyi yatırım, kilo fazlalıklarınızdan bir an önce kurtulmaktır.

Zayıflama Hakkındaki Yazılarımız