Zayıflama ve Yeşil Çay

Benim beslenme önerilerim her zaman tercihim geleneksel olandan yanadır. Ama çay söz konusu olduğunda, geleneksel siyah Türk çayı yerine, yeşil olanını içmenizi tavsiye ediyorum.

14 Haziran 2016

Zayıflamaya Yardımcı Bitki Çayları

Metobolizması yavaş olanlar ve Hipotiroidi hastaları, aşağıdaki çayları hazırlayarak bitkilerin iyileştirici gücünden bilimsel ve güvenilir yollarla diledikleri gibi faydalanabilirler. 

05 Mart 2014

Detox İçeceği

1 adet salatalık, 1 adet yeşil elma, 1 adet limon suyu, 2 kereviz sapı, 1 demet maydanoz...

05 Mart 2014

Büyüme Çağında Beslenme

Çocukluk çağında sağlıklı beslenme, ilerleyen yaşlarda şişmanlık, kalp hastalıkları, kanser ve diğer kronik hastalık risklerini azaltır.Çocuklara özel besinler vermeye çalışmayın, çocuklar özellikle kalsiyum, protein, demir, vitamin A gibi besin öğelerine ihtiyaç duyarlar.

05 Mart 2014

Besinlerin Enerji Değerleri

Bazı Besinlerin 100 Gramdaki Enerji Değerleri;
Kuru Soğan: 40 Kilokalori
Maydanoz (10 sap): 4 Kilokalori
Yeşil Acı Biber: 40 Kilokalori
Yeşil Tatlı Biber: 20 Kilokalori
Ispanak: 23 Kilokalori

04 Mart 2014

Obezite Nedir ?

Obezite adı verilen şişmanlık, kişinin vücut ağırlığının ideal kilosundan en az % 15 fazla olması durumu olarak tanımlanır. Obezite, günümüzde birçok hastalığın oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Obezite çağımızın hastalığıdır. 

04 Mart 2014

Metabolizma Hızı

Vücut metabolizması, basitçe vücut hücrelerindeki tüm kimyasal reaksiyonları ifade eder. Metabolizma hızı da, tüm bu kimyasal reaksiyonlarda ısının serbestlenme hızını gösterir. Isı, vücutta serbestlenen tüm enerjinin son ürünüdür. Alınan enerjinin yalnızca...

04 Mart 2014

Zayıflama Programımız

Zayıflama tedavileri, uzun süreli tedavilerdir. Bu nedenle hasta uyumu ve konsantrasyonu gerektirir. Yılların tecrübesi ile çalışan kliniğimizde, Dr. Ümit Aktaş tarafından geliştirilen bir zayıflama programı uygulanmaktadır. Zayıflamak için başvuran hastalarımıza, öncelikle bir vücut analizi uygulanır. Bu vücut analizinde, kilo fazlalığının ne kadar olduğu tespit edilir ve gizli obezite olup olmadığına bakılır. Vücutta ödem olup olmaması...

03 Mart 2014

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: