Akupunkturun Zayıflamadaki Etkileri

12 Mar 2014

Akupunktur, Limbik sistem ve Hipotalamus üzerindeki etkileri sayesinde zayıflama etkilerini gösterir. Bu etkileri şu şekilde sıralamak mümkündür:

İştah üzerindeki etkileri

Akupunktur, gerek abur cubur yeme isteği, gerek yemeğe saldırganlık, gerek gece yemeleri olsun, her türlü iştah bozukluğunu başarıyla düzeltir ve normale getirir. İştah diye bir probleminiz kalmaz, diyetinizi kolayca uygulayabilirsiniz ve acıkmadan kilo verirsiniz.

Metabolizma üzerindeki etkileri

Akupunktur metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Böylece, sadece diyet yapmaya oranla daha çabuk kilo vermenizi sağlar.

Mide şikâyetleri üzerindeki etkileri: Diyet esnasında görülebilen yanma, kazınma, ekşime gibi mide problemlerini giderir. Hem diyete uyumu arttırır, hem de problemsiz kilo vermeyi sağlar.

Halsizlik üzerine etkileri

Akupunktur, diyet yaparken halsiz kalmanızı etkiler ve kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. Böylece, zayıflarken günlük işleriniz engellenmez ve sosyal hayattan kopmadan kilo verebilirsiniz.

Stres üzerine etkileri

Akupunktur stresi engeller ve sizi sakinleştirir. Böylece güle oynaya huzurla ve daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Çünkü stres vücutta Kortizon salgılanmasına yol açar. Kortizon ise, ödeme sebep olur ve yağ yapımını arttırır. Stresten ve Kortizondan uzak kilo vermenin en etkili yolu, Akupunkturdur.

Tüm bu etkileri sayesinde Akupunktur, acıkmadan, daha hızlı, mide şikâyetleri yaşamadan ve halsiz kalmadan, strese girmeden, neşeyle kilo vermenizi sağlar.

Bunları da beğenebilirsin