Kemik Erimesine Karşı Kalsiyum Kürü

Kemik erimesi, özellikle menopoz sonrası kadınları için büyük bir problem. Kemik erimesinden ilaçsız bir şekilde korunmak isteyenlere doğal çözüm; kalsiyum kürü! Ancak, yumurta kabuklarının organik beslenmiş, gezen tavuk yumurtası olmasına dikkat edin.

18 Mayıs 2016

Kemik Erimesine Karşı Kalsiyum Kürü

Kemik erimesi, özellikle menopoz sonrası kadınları için büyük bir problem. Kemik erimesinden ilaçsız bir şekilde korunmak isteyenlere doğal çözüm; kalsiyum kürü! Ancak, yumurta kabuklarının organik beslenmiş, gezen tavuk yumurtası olmasına dikkat edin. GDO’lu yemlerle beslenmiş tavuk yumurtalarıyla bu kürü yapamazsınız.

Malzemeler
- 5 adet organik yumurta kabuğu
- 6 limonun suyu
- 2 limon kabuğunun rendesi
- 2 yemek kaşığı hakiki karakovan balı

Hazırlanışı
Yumurtaların kabuklarını güzelce yıkayarak cam kavanoza alın. Üzerine 6 limonun suyu ve 2 limonun kabuğunu rendeleyerek ekleyin. Kavanozun ağzını bir tülbentle kapatarak serin ve loş bir ortamda bekletin. Yumurta kabukları tam olarak eridiğinde içine 2 yemek kaşığı karakovan balı ekleyin. Hazırladığınız kürü koyu renkli bir şişeye alarak karanlıkta saklayabilirsiniz. Her yemekten sonra 1 çay kaşığı yiyebilirsiniz. Afiyet olsun!

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: