Ümitli Bir Gelecek

Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2024

Dili: Türkçe

Yayınevi: Hayy Kitap

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, ilk kez çocuklar için kaleme aldığı yeni kitabı “Ümitli Bir Gelecek”, Dr. Aktaş’ın kendi yaşam öyküsünden esinlenilen samimi hikayeler ve eğlenceli yaklaşımıyla çocukları doğanın mucizeleriyle tanıştırıyor.

Ümitli Bir Gelecek’te kitabın ana kahramanı Ümit’in henüz 4 yaşındayken dev dut ağaçlarının gölgesinde kazlarla birlikte koşuşturduğu kasabadan, sisli karanlık apartmanlarla dolu bir kente tanışmasıyla değişen yaşamından kesitleri minik okuyucularına aktarıyor. Kent yaşamının gri görüntüsüne rağmen doğanın güzelliklerini keşfetmenin yolunu bulan Ümit ve arkadaşları aracılığıyla çocuklara doğadaki besinlerin sadece lezzetli olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için ne kadar önemli olduğu anlatıyor. Kitabında minik okuyucularını doğanın içinde keşif dolu bir maceraya sürükleyen Dr. Ümit Aktaş, sağlıklı yaşamı doğanın mucize lezzetleriyle tanımlıyor. Çocukların dünyasında önemli bir yer kaplayan dostluk, saygı, sevgi, cesaret gibi değerleri sürükleyici bir kurguda işleyerek çocukların duygusal zekalarına dokunuyor.

Küçük kaşifleri doğanın muhteşem akışını fark etmeye yönlendiriyor

Kitabının son bölümünde yazdığı mektupta çocuklara “Küçük kaşifler” diye seslenen Dr. Ümit Aktaş, çocukların keşiflerle dolu büyüme yolculuğunda doğaya sahip çıkıp doğal beslenmeyi, sağlıklı yaşamayı öğrenmesi gerektiğini belirtiyor. Mektubunda, açan çiçeklerin mevsimlerin döngüsünü, büyüyen ağaçların dayanıklılığı, toprağın altındaki köklerin birbirine dolanışının birlik ve dayanışmayı öğrettiğine dikkat çekerek çocukları içlerindeki doğal potansiyeli keşfetmeye davet ediyor.

Diğer Kitaplarımız

koronadan korunmak mümkün ümit aktaş
mutluluk kürleri 2 ümit aktaş
yaşam sevinci ümit aktaş
mutluluk kürleri
diyabet ve zayıflama kürleri

Dr. Ümit Aktaş'tan haberdar olun.

Dr. Ümit Aktaş hakkında haberler almak için lütfen e-bültenimize üye olun.