Kanser Nedir?

Kanser

Kanser çağımızın vebası haline geldi. Çalışmalar dünyadaki insanların %25’inin hayatlarında en az bir kez kanserle karşılaştıklarını gösteriyor.

Her geçen gün hayatımızın içine daha çok giriyor, sürekli etrafımızda birilerinin kanser olduğunu duyuyoruz. İnsanlar kanser olma korkusuyla yaşıyorlar, neredeyse bir “kanserliler ve kanserli yakınları kulübü” kurulacak.

Kanser hastalığı tedavisinde ülkemizde hastalara cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi dışında bir seçenek sunulmuyor. Kanser teşhisi konulan her hasta, bu üçlüye mahkum durumda. Kimse buna itiraz etmiyor, üstelik itiraz edecek güçleri de yok. Düşünsenize, doktorunuz size 1 seneden daha az ömrünüz kaldığını söylüyor, siz olsanız ne yapardınız?

Kanser tedavisinde alternatif arayanların ise seçenekleri yok denecek kadar az. Karşılarında genellikle konunun uzmanı bir doktor bulamıyorlar, bunun yerine, kanserli hastaların durumlarını suistimal eden, umut tacirliği yapan bir takım kişilerle karşılaşıyorlar. Durum gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bitkilerle tedavi uzmanı olduğum için kliniğime başvuran pek çok kanser hastasını tanıma fırsatı buluyorum. İnsanlar kanser teşhisi konulduğu andan itibaren büyük bir çaresizlik duygusu içine giriyorlar. Ölümü beklemeye başlıyorlar ve ne denilirse yapmaya hazırlar.

Kanser teşhisi konulmuş olan hastaların bu kadar çaresiz olmaları son derece yanlış. Öncelikle her kanser teşhisi kanser olduğunuz anlamına gelmez ve iddia edildiği gibi kanser tedavisiz bir hastalık değildir. Bitkilerle Tedavi uzmanlığım boyunca, kanser teşhisi almış ve klasik tedavi yöntemlerinden fayda görmemiş pek çok hastanın bitkisel ilaçlar ve diğer yöntemler ile iyileştiklerini gördüm. Üstelik bu iyileşme oranı hiç de küçük bir oran değil.

Kanser Nedir?

Kanser, vücutta meydana gelen normal dışı, atipik hücreler tarafından meydana getirilen hastalıkların tümüne verilen isimdir.

Kanser hücresi başına buyruk davranan ve sınırsız çoğalan hücredir. Normal vücut hücreleri, vücudun kendisi tarafından kontrol altında tutulur. Vücut, bir denge sistemidir. Hücrelerin sahip olduğu kodlama, sınırsız çoğalmalarını engeller. Böylece vücutta var olan denge korunur. Anormal büyümeler sınırlandırılır.

Oysa kanser hücresi, kontrol edilemez şekilde çoğalan anormal bir hücredir. Son derece hızlı çoğalır ve sınırlandırılamaz. Bu nedenle tümörler ve diğer dokulara kanser yayılması meydana gelir. Kanser meydana geldikten sonra tedavi edilmez ise, kontrolsüz biçimde büyür ve vücudun diğer organlarına da sıçrar. Hastayı ölüme kadar götürür.

Kanserin meydana geldiği doku ve organa bağlı olarak belirtileri farklı olabilir. Bir akciğer kanseri öksürük ve kan tükürme gibi belirtilerle ortaya çıkarken, kalın bağırsak kanserlerinde kabızlık görülebilir.

Kanser, hastaların vücudunda yıkıma yol açan bir hastalıktır. Kanserli hücreleri sınırsız çoğalabilmeleri için gereken enerjiyi almak amacıyla, adeta vücudun tüm enerjisini emerler. Hasta hızlı bir kilo kaybına uğrar. Adeta tüm organizma kanserli hücrelerin istilasına uğrar ve genel bir yıkım meydana gelir.

Kanserin Nedenleri

– Genetik yatkınlık

– Çevre Kirliliği

– Egzoz dumanı

– Sular

– Tarım ilaçları

– Radyasyon

– Beslenme

– Dengesiz beslenme

– Obezite

– Gıda katkı maddeleri

– Tarımda kullanılan hormon ve tarım ilaçları

– Aşırı şeker tüketimi

– Mevsimi dışında sebze meyve tüketimi

– Sigara

– Bazı virüs ve mantarlar

– Maruz kalınan kimyasal maddeler

– Kozmetik

– Gıdalarla alınan kimyasallar

– Kumaş boyaları

Bunları da beğenebilirsin