Kanseri Yenmeye Sofranızda Başlayın! / Sabah.com.tr

Kanser ile ilgili bu gerçek şaşırttı!

Yaşayan bütün organizmalar gibi vücudumuz da devamlı hasarlı ya da dejenere hücreler üretir. Hepimizin vücudunda kanserli hücreler mevcut, ancak bağışıklık sistemimiz çoğunluğunu yok etmeyi başarır” diyen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle çağın vebası kanser özelinde görüş ve önerilerini paylaştı.

Doğru beslenerek birçok kanser türünün önüne geçilebileceğine dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Kanseri yenmeye sofranızdan başlamalısınız. Genetik faktörler, obezite, hatalı beslenme alışkanlıkları, alkol, enfeksiyonlar, düzensiz yaşam, çevre kirliliği gibi faktörler kanserin en büyük tetikleyicileri.” diye uyarıyor.

Engellemeye Çalışın

“Kanseri yenmek için ilk şart, yaşam sevincinizi ve umudunuzu yitirmeden hayata dört elle sarılmanızdır.” diyen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Doğadan ve doğaldan uzaklaştıkça kanser artıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı son verilere göre; 2030 yılında kanser hastalığına yakalananların sayısının 3 katına çıkacağı tahmin ediliyor. Kanser bir kere meydana gelince tedavisi çok zor bir hastalık. En önce biz onu engellemeye çalışmalıyız. İnsan vücudunda bağışıklık sistemi, doğuştan itibaren kanserli hücreyi öldürebilecek kabiliyete sahiptir. Bu kabiliyet doğuştan gelir ama biz bunu desteklemeliyiz. Kanser hastalığının oluşmaması için insanın maruz kaldığı kanserojenleri azaltmalı ve bağışıklık sisteminin gücünü artırmalıyız. Bağışıklık sistemini güçlü tutmanın sırrı ise doğru beslenmeden geçiyor” dedi.

Besinlerin Sizi Beslemesi Gerekir, Zehirlemesi Değil

Vücutta her gün kanserli hücreler oluştuğunu, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin bu hücreleri bulup yok ettiğini vurgulayan Dr. Ümit Aktaş, “Her fırsatta söylediğimiz gibi eğer doğru beslenir, vücudunuza ihtiyacı olan besini verirseniz vücut zaten hastalıklardan korunur, hastalık oluştuğunda da kendini iyileştirmeyi bilir. Vücuttaki tüm metabolik faaliyetlerin düzgün bir şekilde çalışmasını, vücudun enerji santralleri mitokondrilerin optimum enerji üretmesini sağlayan vitaminler, mineraller, fitobesinler, protein içeren yiyeceklerdir. Siz doğru beslenir, sebzeyi, meyveyi mevsiminde yerseniz, evinizde yoğurt mayalar, turşu kurar, yürüyüşünüz, egzersizinizi yaparsanız hastalıklardan maksimum düzeyde korunursunuz” diyor.

Dr. Ümit Aktaş “Bugün, dedelerimizin, anneannelerimizin zamanında var olmayan yüzlerce toksine maruz kalıyoruz. Bu kadar toksine maruz kalıyoruz ama bu zararı telafi edecek besinlerden de yararlanmıyoruz. Yediklerimiz bizi beslemek şöyle dursun hasta ediyor. Bir süpermarketten aldığınız paketlenmiş bir gıdanın içinde aklınıza, hayalinize bile gelmeyen katkı maddeleri, kimyasallar var. Bir fast-food restoranına gittiğinizde önünüze gelen hamburgerde, patates kızartmasındaki en tehlikeli, en zararlı bileşenin trans yağlar olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebilirim. Kanser salgınının sorumlusu işte tüm bu unsurların bir araya gelmesidir.” diyor.

Tüm dünyada, kanser tedavisinde bitkiler yaygın olarak kullanılıyor ve başarılı sonuçlar alınıyor. Bu konuda pek çok bilimsel çalışma ve kanıt mevcuttur diyen Dr. Ümit Aktaş, yetkin doktorların kontrolünde olduğu sürece, kanser tedavisinde bitkilerin gücünden yararlanın önerisinde bulunuyor.

Ümit Aktaş’tan Anti-Kanser Stratejileri

İşlenmiş yiyeceklerden, şekerden uzak durun
Doğal beslenmenin gücünü keşfedin
Stres kontrolüne önem verin
Güneşlenin
Omega-3 takviyesi alın
Bağırsak floranızı unutmayın

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/saglik/2020/02/04/kanser-ile-ilgili-bu-gercek-sasirtti

Bunları da beğenebilirsin