limon etiketi için sonuçlar:

Yeşil Sebze Suyu

Meyve suyu içmeyi seviyor ancak şekerden de uzak durmak istiyorsanız yeşil sebze suyu tam size göre! Antioksidan özelliğinden yararlanmanız için mevsim sebzelerinden lezzetli karışımlar hazırlayabilirsiniz.

18 Mayıs 2016

Kanser Tedavisinde Etkili Bitkiler

Tüm dünyada pankreas kanserinin tedavisi üzerine pek çok araştırma yapılıyor. Kanser tedavilerinde etkili olan bitkiler arasında özellikle üzerinde durulan bitki ise zerdeçal. Amerika’nın en önemli kanser merkezi olan MD Anderson Cancer Center, zerdeçal üzerine yapılmış pek çok çalışma yayınlandı.

12 Mart 2014

Ömre Ömür Katan Salata

Sadece yediğimiz gıdalara özen gösterip bilinçli tercihler yaparak pek çok sağlık problemini engelleyip, kanserden bile korunabileceğimizin farkında mısınız? Bu blogda, sık sık sağlıklı beslenme alternatiflerine değineceğim ve bununla ilgili pratik önerilerde bulunacağım. Aslında sağlıklı beslenme, zannedildiği kadar zor ve kompleks bir kavram değil, tam tersine, son derece basit, ucuz ve ulaşılabilir gıdalarla sağlıklı beslenebilir...

05 Mart 2014

Selülit Kürü

Yaz gelirken selülitler canınızı sıkmasın. Doğanın her şeye bir çözümü var! Biraz saf zeytinyağı, limon, bir tutam ardıç, aynısafa ve sarı kantaronla selülitleri kolayca yok edebilirsiniz!

18 Mayıs 2016

Farenjit Kürü

Havaların soğumasıyla artış gösteren farenjitin çözümü doğada saklı! Artan boğaz ağrıları ve öksürüklerden kurtulmak için birkaç kırmızı pancar ve limon yeterli.

18 Mayıs 2016

Bağışıklık Sistemini Dengeleyen Çay

Soğuk havalarda sürekli hasta mı oluyorsunuz? Yeşil çay, ıhlamur, meyan kökü ve limon sayesinde bağışıklık sisteminizi destekleyerek kışı rahatlıkla atlatabilirsiniz!

18 Mayıs 2016

Mide Bulantıları İçin Çay

Her çıktığınız yolculuk bulantı yüzünden kabusa dönüşüyorsa çözüm zencefil ve limonda! Mide bulantısı ve araç tutması şikayetlerinizden zencefil kökü sayesinde kurtulabilirsiniz!.

18 Mayıs 2016

Narenciyeli Kür

Havalar soğudu. Peki siz kışa hazır mısınız? Kışın en güzel meyvelerinden mandalina ve greyfurtla kendinizi kışa hazırlayabilirsiniz. İşte sizi kışa hazırlayacak süper bir tarif! 

18 Mayıs 2016

Boğaz Ağrısı Kürü

Havalar sürekli değişiyor. Bu da en çok boğazları etkiliyor! Boğaz ağrılarında ilaç almak yerine ada çayı ve limonla kısa sürede iyileşin.

18 Mayıs 2016

Brokoli Kürü

Kış sebzesi brokolide anti-kanser bir madde olan sulfarofan bulunuyor. Brokoliyi haşladığınız zaman içindeki etkili madde yok oluyor. Brokolinin içinde bulunan sulforafan maddesinden faydalanabilmek için çiğ olarak tüketmeniz gerekir. 

18 Mayıs 2016

Kemik Erimesine Karşı Kalsiyum Kürü

Kemik erimesi, özellikle menopoz sonrası kadınları için büyük bir problem. Kemik erimesinden ilaçsız bir şekilde korunmak isteyenlere doğal çözüm; kalsiyum kürü! Ancak, yumurta kabuklarının organik beslenmiş, gezen tavuk yumurtası olmasına dikkat edin.

18 Mayıs 2016

Kanserden Koruyucu Brokoli Kürü

Kansere karşı koruyucu etkisi olan brokolinin brokolinin içinde bulunan sulforafan maddesinden faydalanabilmek için çiğ olarak tüketmeniz gerektiğini unutmayın!

18 Mayıs 2016

Karaciğeri Destekleyen Enginar Kürü

Enginarın sindirimi kolaylaştırırken zayıflamaya da yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Enginar yemeği yaparken çanaklarının yanında yapraklarını da pişirebilirsiniz. 

18 Mayıs 2016

Kanser Araştırmalarının Merkezindeki Bitkiler

Zerdeçal, Limon, Çörekotu, Meyankökü, Yeşil Çay, Brokoli... Tüm bu bitkilerin kanser üstündeki etkileri pek çok bilimsel çalışmanın odak noktasını oluşturuyor.

18 Mayıs 2016

Detox İçeceği

1 adet salatalık, 1 adet yeşil elma, 1 adet limon suyu, 2 kereviz sapı, 1 demet maydanoz...

05 Mart 2014

Zayıflama Kürü

Brokoliyi haşladığınızda içindeki etken maddelerin kaybolduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle formunuzu korumak için brokoliyi çiğ ve parçalanmış olarak tüketmeye özen gösterin. 

18 Mayıs 2016

Sinüzit Kürü

Turp, limon, zencefil ve bal... Bu malzemelerle hazırlanan kür, sinüzitten şikayet edenlerin derdine deva olacak!

18 Mayıs 2016

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: