kanser etiketi için sonuçlar:

Kanser Tedavisinde İmmunoterapi

Dünyada kanser tedavisi üstüne yapılan araştırma ve çalışmaların odak noktasında,  kemoterapi uygulamasından kaçınma çabası var. Neden? Çünkü kemoterapi hastanın bağışıklık sistemini tamamen çökerten, hastalıkla savunma mekanizmalarını yok eden, hatta birçok defa hastanın ömrünü kısaltan bir ‘tedavi'.

12 Mart 2014

Ozonterapinin Kullanıldığı Hastalıklar

Diabetes mellitus (Şeker hastalığı), Romatoid artrit, Fibromiyalji, Dolaşım bozuklukları, Gut hastalığı, Candidiasis... Devamı yazımızın detayında...

05 Mart 2014

Zerdeçal Kansere Karşı

Zerdeçal hemen hemen bütün kanser türlerinde hem koruyucu hem de iyileştirici etkisi bulunan bitkilerden biridir. Uzakdoğu tıbbında binlerce yıldır kullanılan, sarı renkte kök bir bitki olan zerdeçalın faydaları üstüne birçok araştırma yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

18 Mayıs 2016

Kanser Tedavisinde Etkili Bitkiler

Tüm dünyada pankreas kanserinin tedavisi üzerine pek çok araştırma yapılıyor. Kanser tedavilerinde etkili olan bitkiler arasında özellikle üzerinde durulan bitki ise zerdeçal. Amerika’nın en önemli kanser merkezi olan MD Anderson Cancer Center, zerdeçal üzerine yapılmış pek çok çalışma yayınlandı.

12 Mart 2014

Probiyotikler Bağırsak Kanserine Karşı

Yeni araştırmalar sonucunda artık kolon kanserinin bağırsaklardaki bakteriyel problemlerle çok yakından ilgili olduğu biliniyor. Ve klinik çalışmalar faydalı bakteriler ya da nam-ı diğer probiyotiklerin sadece bağırsak kanserini önlemekle kalmadığını tedavi etme gücü de olduğunu gösteriyor.

04 Mart 2016

Kanserden Koruyucu Brokoli Kürü

Kansere karşı koruyucu etkisi olan brokolinin brokolinin içinde bulunan sulforafan maddesinden faydalanabilmek için çiğ olarak tüketmeniz gerektiğini unutmayın!

18 Mayıs 2016

Kanser Nedir?

Kanser çağımızın vebası haline geldi. Çalışmalar dünyadaki insanların %25’inin hayatlarında en az bir kez kanserle karşılaştıklarını gösteriyor. Her geçen gün hayatımızın içine daha çok giriyor, sürekli etrafımızda birilerinin kanser olduğunu duyuyoruz. İnsanlar kanser olma korkusuyla yaşıyorlar, neredeyse bir “kanserliler ve kanserli yakınları kulübü” kurulacak. 

18 Mayıs 2016

Kanser Tedavisi

Kanser çağımızın vebası. Fakat yaşadığımız çağda kanserden daha büyük bir problem var: Kanserde uygulanan tedaviler. Artık kanseri tedavi etmek üzere uygulanan kemoterapilerin bilimsel anlamda sorgulanmalarının vakti geldi de geçiyor. Tıp biliminin ilk prensibi, “Önce zarar verme” şeklinde ifade edilir (Primum nihil nocere). 

18 Mayıs 2016

Kanser Tedavisinde İmmunoterapi

Dünyada kanser tedavisinde öncelikli çalışmalar, kemoterapileri sıfıra indirme çabası üzerine odaklanıyor. Çünkü kemoterapi, hastalar üzerinde son derece olumsuz yan etkiler yaratıyor ve hastaların sağkalım oranlarına yaptığı katkı son derece tartışmalı. Artık kanser çalışma grupları bu tarz tedavilerle daha fazla ilerleme kaydedilemeyeceğinin farkında.

18 Mayıs 2016

Kanser ve Bağışıklık Sistemi

Bilinmesi gereken çok önemli bir gerçek var: Biz insanlar, aslında yaşadığımız her gün kanser oluyoruz! Vücudumuzda her gün atipik kanser hücreleri meydana geliyor. Fakat bu kanser hücrelerinin meydana gelmesi, bizim kanser hastası olduğumuz anlamına gelmiyor. Bağışıklık sistemi hücrelerimiz, her gün oluşan bu kanser hücrelerini anında fark ederek yakalıyor ve hastalık oluşturmadan yok ediyor.

18 Mayıs 2016

Kanser Araştırmalarının Merkezindeki Bitkiler

Zerdeçal, Limon, Çörekotu, Meyankökü, Yeşil Çay, Brokoli... Tüm bu bitkilerin kanser üstündeki etkileri pek çok bilimsel çalışmanın odak noktasını oluşturuyor.

18 Mayıs 2016

Brokoli Kansere Karşı

Johns Hopkins Üniversitesi’nden bilim adamları 1992 yılında Brokoli’nin içeriğinde bulunan “Sulforaphane” maddesinin anti-kanserojen özelliklerini keşfettiler. Yapılan çalışmalarda, brokolinin bağışıklık sistemimizin kanserlerle mücadele eden “Detoxifikasyon Enzimlerini” uyardığı ve bu yolla kansere neden olan mekanizmaları bloke ettiği gösterilmiştir. 

05 Mart 2014

Çağın Vebası Kanser 

Çalışmalar dünyadaki insanların %25’inin hayatlarında en az bir kez kanserle karşılaştıklarını gösteriyor. Kanser her geçen gün hayatımızın içine daha çok giriyor. Sürekli etrafımızda birilerinin kanser olduğunu duyuyoruz. Daha da ötesi artık herkes kanser olma korkusuyla yaşıyor...

02 Haziran 2016

Kadınlarda 20 Kanser Belirtisi

Kanserden korunmak için sadece rutin testlere güvenmeyin. Unutmayın vücudunuzu sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Eğer algılarınızı açık tutarsanız onun size verdiği tehlike sinyallerini kaçırmanız mümkün değil. Bana gelen birçok hasta, düzenli kontrole gittiği halde hastalığının atlandığını ve bu yüzden geç teşhis konduğunu anlatır. Bu yüzden kontrolü ele alın ve vücudunuzu dinleyin derim.

Nedenini açıklayamadığınız bir değişim, bir gariplik sezdiğiniz zaman bunu görmezden gelmek yerine ciddiye almalısınız. Aşağıda kanseri işaret edebilecek, dikkate alınması gereken 20 semptomu derledim. 

08 Haziran 2016

Kolesterol, Yalanlar ve Kolesterol İlaçları

Tıp, yeni araştırmalar ve bu araştırmalardan elde edilen bulgular ışığında sürekli değişen bir bilimdir. Peki, eğer bir doktor okulda,10 sene hatta 20 sene önce öğrendiklerini kanun beller ve yayınları takip etmezse ne olur?Cevap basit: Hastalarını artık geçerliliğini yitirmiş bilgilerle tedavi etmeye kalkışır. Maalesef bu son derece sık rastlanan bir durum. 

  

28 Haziran 2016

Kanserden Korunmak İçin

Tıp bilimi devamlı yeni bulgularla beslenen ve kesinlikle durağan olmayan bir alandır. Değişir, devinir. Dün doğru bilinen bugün yanlış oluverir. Ama maalesef birçok uzman okulda öğrendiği bilgilerin –ki onları da sorgulamadan, kuşku duymadan gerçek bellemiştir- üstüne pek bir şey katmadan, katma gereği duymadan mesleğini icra etmeye devam eder. 

15 Temmuz 2016

Güneş Değil Güneşsizlik Hasta Eder!

Maalesef güneşle olan şifa dolu ilişkimiz bir karalama kampanyasına kurban edilmiş durumda. Senelerdir güneşten uzak durmanın bedelini D vitamini eksikliği ve beraberinde kapımızı çalan amansız hastalıklarla ödüyoruz. 

07 Eylül 2016

DR. ÜMİT AKTAŞ'A SORUN

Bu bölümden Dr. Ümit Aktaş’a sorularınızı iletebilirsiniz.

E-posta bültenine kayıt olmak istiyorum.

Sonuçlar: